3 pomysły na nowoczesną betonową podłogę

Posted on Paź 11 2016 - 3:04pm by Wiktor Dudek

Beton jest coraz częściej widywanym materiałem wykończeniowym – szczególnie dobrze prezentuje się w nowoczesnych aranżacjach, a także pasuje do wnętrz urządzonych w stylu industrialnym i loftów. Jeżeli marzy ci się betonowa podłoga, ale nie chcesz korzystać ze zwykłego betonu, sprawdź nasze 3 propozycje – na pewno coś przypadnie ci do gustu.

 

Panele podłogowe przypominające beton

Najczęściej panele podłogowe kojarzymy z wzorami przypominającymi drewno, ale teraz w sprzedaży można również znaleźć panele przypominające beton. Są to zarówno panele laminowane, jak i również nowocześniejsze panele winylowe, które mogą być używane również w pomieszczeniach takich jak kuchnie czy łazienki, ponieważ są odporne na wilgoć.

Panele podłogowe przypominające beton są szybkie i łatwe w układaniu – można zrobić to nawet samodzielnie. Również są niedrogie, ponieważ zwykle za metr kwadratowy trzeba zapłacić około 60-100 złotych w zależności od producenta i typu paneli. Minusem takiego rozwiązania jest mały realizm nawierzchni i inna faktura i dotyk niż beton.

Płytki ceramiczne imitujące beton

W tym przypadku można uzyskać już bardziej realistyczny wygląd betonu – płytki ceramiczne można przypominające beton można kupić w różnych wzorach, kształtach i wymiarach i można również układać je na różne sposoby. Najlepiej, aby płytki miały niewielkie spoiny dopasowane kolorystycznie do płytek lub można wybrać płytki rektyfikowane.

Płytki ceramiczne imitujące beton są również niedrogie, niemniej jednak wszystko zależy od wybranego modelu i marki. Są trwałe, można układać je we wszystkich wnętrzach, ale ich montaż jest kłopotliwy i czasochłonny i najlepiej, aby zajął się nim specjalista.

Woskowany beton Cire

Trzecia propozycja to beton Cire – innowacyjny beton cienkowarstwowy, który pokrywany jest warstwami lakieru i wosku, dlatego jest przyjemny w dotyku, wodoodporny, łatwy do utrzymania w czystości, a także najbardziej realistyczny, ponieważ nie widać na nim żadnych łączeń.

Betony Cire mogą być wykonane w różnych kolorach i dzięki temu można dopasować je indywidualnie do wnętrza. Betony te mogą być wykończone jako matowe lub polerowane, a także metalizowane z drobinkami miedzi czy aluminium dla dekoracyjnego efektu.

W poniższym filmiku zaprezentowany został przykładowy sposób nakładania betonu Cire, jak i uzyskane z jego pomocą efekty.

Leave A Response