Czy można zaoszczędzić na środkach ochrony indywidualnej?

Posted on Cze 29 2015 - 2:39pm by Piotr Sychniak

Koszty to zmora dla każdego przedsiębiorcy. Polskie prawo nakłada na pracodawcę obowiązek zapewnienia pracownikom między innymi odzieży ochronnej, butów roboczych, hełmów oraz masek przeciwpyłowych. Wiąże się to niestety ze stosunkowo dużymi wydatkami. Dzięki temu artykułowi poznasz sposoby na tańsze zdobycie dla swoich pracowników środków ochrony osobistej bez szukania kompromisu między kosztami a poziomem bezpieczeństwa. Na ludzkim życiu i zdrowiu w żadnym wypadku oszczędzać nie można! Dodatkowo jest to nieopłacalne, bowiem potencjalne konsekwencje to mandaty ze strony organów kontroli, a także wysokie odszkodowania dla pracowników dotkniętych wypadkami, zwłaszcza w przypadku stwierdzenia naruszeń.

Omijaj pośredników

Po pierwsze zawsze warto omijać pośredników, ponieważ każdy z nich chcąc zarobić przyczynia się do wzrostu ceny dla końcowego odbiorcy. W związku z tym można zrezygnować z usług detalistów i udać się prosto do hurtowni.

Hurtownia odzieży roboczej zaoferuje ten sam asortyment za to w znacznie niższych cenach. Dzięki dużym wolumenom sprzedaży mogą oni zaoferować niższe ceny, ze względu na niższą marżę przypadającą na pojedynczą sztukę towaru.

Szukaj korzystniejszych ofert w internecie

Wyszukiwarki internetowe powodują że nie jesteś ograniczony tylko do dostawców z Twojej okolicy. Konkurencja ze strony podmiotów z całego kraju wywiera presję na obniżenie cen dóbr pochodzących z tego kanału dystrybucji.

Plan zakupów

Warto też mieć z wyprzedzeniem przygotowany plan zakupów. Sezonowość sprawia że nikt nie chce aby nieaktualny towar zalegał mu w magazynach. Bez problemu możesz pomyśleć o zakupie zimowej odzieży roboczej już latem, korzystając z niższych cen.

Negocjacje

Kolejną metodą jest walka o niższą cenę w drodze negocjacji. Jeśli lubisz się targować zbijesz w ten sposób cenę nawet o kilkadziesiąt procent.

Jak widać istnieje wiele sposobów na zakup tańszych ubrań roboczych i innych środków ochrony osobistej. Dzięki nim zaoszczędzisz, jednocześnie nadal spełniając wszelkie konieczne wymogi bezpieczeństwa.

hurtownia odziezy roboczej

Leave A Response