Czy szpachlowanie płyt kartonowo gipsowych jest trudne?

Posted on Mar 30 2019 - 12:29pm by Wiktor Dudek
jak szpachlować płyty karton gips
Dziś mnóstwo prac remontowych, zlecamy profesjonalistom. Oczywiście zadania wykonane przez nich, cechują się bardzo wysoką jakością. Czy to jednak oznacza, że nie możemy sami podjąć się remontu we własnym domu czy też mieszkaniu? Oczywiście, że możemy. Jednak przed przystąpieniem do takiego zadania jakim jest szpachlowanie płyt kartonowo gipsowych, powinniśmy zapoznać się z kilkoma kluczowymi kwestiami, etapami prac czy też z produktami i narzędziami, jakie musimy zakupić.

Co jest nam potrzebne do wykonania szpachlowania?

Do wykonania takiego szpachlowania, w gruncie rzeczy nie jest nam potrzebnych zbyt wiele przedmiotów. Możemy posługiwać się wygodną pacą, warto mieć także jakiś wałek czy też pędzel. Prócz tego należy zakupić również odpowiedni preparat gruntujący, który można nakładać na płyty kartonowo gipsowe. Prócz tego potrzebna jest także masa szpachlowa. Można zakupić ją już gotową jednak zdecydowanie bardziej opłacalną opcją, jest zmieszanie jej samodzielnie. Czy płyty kartonowo gipsowe trzeba szpachlować w całości? To pytanie jest bardzo ważne ponieważ im mniej szpachlowania, tym lepiej. Oczywiście nie trzeba szpachlować ich całych. Można postawić na szpachlowanie łączeń i ubytków. Taka praca w zupełności nam wystarczy.

Kiedy warto szpachlować całą powierzchnię płyt?

Czasem jednak warto zdecydować się na to, by szpachlować całe płyty. Kiedy taka decyzja jest słuszna? Przede wszystkim wtedy, gdy powierzchnia płyt jest dość mocno wyeksponowana. Można tutaj zatem wziąć za przykład sytuacje, gdy płyty są narażona na ciągłe oddziaływanie promieni słonecznych. Poza tym nakładając taką warstwę na całe płyty, otrzymujemy podłoże odporne na czynniki zewnętrzne. Można pokrywać je wówczas farbą, a nawet kilkoma jej warstwami. W niektórych sytuacjach takie posunięcie może zatem być najlepszym rozwiązaniem. Jak przygotować się do takiego szpachlowania płyt w całości? Oczywiście na samym początku należy je oczyścić, przykładowo z kurzu czy też różnego rodzaju plam. Następnie nakłada się preparat gruntujący, który przeznaczony jest właśnie do płyt kartonowo gipsowych. Kolejnym krokiem jest natomiast już samo szpachlowanie. Powinno nakładać się naprawdę cienką warstwę masy szpachlowej, oczywiście pacą. Następnie przy pomocy tej samej pacy można czasem ściągnąć jej nadmiar, ale również wyrównać całą powierzchnię. Należy bowiem pamiętać o tym, że jej równość ma naprawdę ogromne znaczenie. W ten sposób można naprawdę szybko i przede wszystkim dokładnie, szpachlować swoje płyty kartonowo gipsowe. Więcej informacji znajdziecie w poradniku przygotowanym prze ekspertów firmy Acrylputz: https://www.acrylputz.pl/strefa-zawodowca/porady-techniczne/jak-szpachlowac-skosy-wykonane-z-plyt-gk

Leave A Response