Domy bliźniacze, czy to dobra inwestycja?

Posted on Wrz 23 2015 - 4:19pm by Igor Nowakowski

Czym są domy bliźniacze?

Dom bliźniaczy, potocznie zwany po prostu „bliźniakiem” to dom, który łączy w sobie dwa lokale mieszkalne.
Zazwyczaj wygląda jak połączenie ze sobą równoległe, dwa, identyczne domy, zamieszkują w nich dwie rodziny.

Czy domy bliźniacze to dobra inwestycja?

Tak, pod warunkiem, że sąsiadująca z nami rodzina to będą ludzie których znamy, tacy z którymi sympatyzujemy, warto również zainwestować w dom bliźniaczy jeśli w naszej rodzinie mamy osoby, które również chcą w takie lokum zainwestować.

bliźniaki

Tego typu rozwiązanie jest rozsądne, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że koszt budowy takiego domu dzieli się pomiędzy dwie rodziny, ekipy budowlane chętniej negocjują ceny, ze względu na budowę praktycznie dwóch domów jednocześnie wiele firm daje rabaty na budowę.
Dobrze rozegrana budowa tego typu domu to także zmniejszenie kosztów przyłączy, oraz bardziej ekonomiczne rozwiązania związane z ogrzewaniem tego typu domów, wiele firm ma w swojej ofercie rozwiązania idealne do bliźniaków.

Jednak dom bliźniaczy – jednorodzinny, to nie tylko zalety, trzeba pamiętać o tym, że sąsiada za ścianą mamy praktycznie cały czas, często bliźniaki to również wspólne podwórko, więc powinniśmy wziąć pod uwagę, że mieszkanie z obcymi osobami w takim domu to dość spore ryzyko. Jeśli mieszkamy „przez ścianę” z rodziną, lub przyjaciółmi to musimy pamiętać, że to poniekąd wspólne mieszkania na dobre, oraz na złe.

Kolejnym ważnym aspektem o którym należy wspomnieć w temacie bliźniaków jest fakt, że projekt takiego domu musi podobać się nie tylko nam, ale również rodzinie z którą zamierzamy dom bliźniaczy dzielić.
Wiele firm oferuje gotowe projekty, jednak przy ich wyborze nie możemy decydować się tylko swoim gustem, oraz preferencjami, ale musimy brać pod uwagę także tą drugą stronę.

Mimo wszystko wiele osób wciąż decyduje się na zamieszkanie w bliźniaku, jest to wyjście ekonomiczne, oraz wciąż popularne, trzeba bowiem wspomnieć, że bliźniaki wyglądają bardzo elegancko.

Leave A Response