Duże narzędzia pneumatyczne

Posted on Lut 19 2014 - 7:00pm by Alan Sikora

Rynek narzędzi pneumatycznych oferuje szeroką gamę wysokiej jakości sprzętów. Tych większych, jakimi są sztyfciarki i gwoździarki oraz mniejszych. Będą to wkłady do wcześniej wymienionych urządzeń, a więc sztyfty i gwoździe. Wykorzystuje się je w szczególności w branży meblarskiej, tapicerskiej i budowlanej. Znajdują zastosowanie: w stolarstwie – przy produkcji mebli;
w budownictwie – przy konstrukcji domów; wykonywane są najbardziej różnorodne gwoździe i sztyfty; w tej dziedzinie wykorzystywane są najczęściej; w bednarstwie – przy ręcznym wytwarzaniu przedmiotów drewnianych; w szewstwie – przy naprawie i tworzeniu obuwia; ponadto wyróżnia się gwoździe: ochronne, specjalne.

Inne propozycje
Gwoździe i sztyfty (tzn. pręty, ćwieki, gwoździki bez główki) wykonane są z twardego metalu: stali, miedzi, mosiądzu lub aluminium. Służą za materiał montażowy, scalający ze sobą poszczególne elementy, wykonane z różnych tworzyw. Gwóźdź łączy ze sobą głównie elementy drewniane. Jest elementem niezbędnym.

Sztyfty natomiast mają tę zaletę, że umożliwiają scalenie poszczególnych części, tak, aby nie było to widoczne dla oka. Dzieje się tak dzięki temu, że sztyft nie posiada „główki”, jak to jest w przypadku gwoździa. Zaleca się sztyfty przed klejeniem, wstępnym montażem. Stosuje się je przy produkcji mebli rattanowych (plecionych), drzwi, okien oraz do łączenia ram luster i obrazów. W przypadku tych ostatnich widoczna główka gwoździa wpływałaby na całokształt wyglądu i zakłócała estetykę przedmiotu.

Obecnie, aby zaoszczędzić na czasie, stosuje się gwoździarki, sztyfciarki usprawniające prace montażowe.

Leave A Response