Instalacje odnawialnych źródeł energii

Posted on Sie 21 2015 - 12:29pm by Piotr Sychniak

OZE, czyli odnawialne źródła energii to przyszłość wszystkich ludzi i nawet sceptycy, którzy nie są do nich przekonani, w pewnym momencie będą musieli zrozumieć, że do tego wroga albo się przyłączą, albo nie będą w stanie normalnie funkcjonować i przetrwać w rozwijającym się świecie. Warto bowiem już na wstępie zaznaczyć, że postępujący od kilku lat rozwój instalacji fotowoltaicznych i innych metod pozyskiwania energii znacznie przybrał na sile, do tego stopnia, że droga do ich wykorzystywania nie jest zamknięta przed nimi.

Pytanie tylko, czy to jest już ten czas, w którym warto zainwestować w swoją własną instalację wykorzystującą dobrodziejstwa naturalnych i odnawialnych źródeł energii?

Dostępne rozwiązania

Na całym świecie już od kilkudziesięciu lat trwa wyścig o odkrycie możliwie najwydajniejszych źródeł pozyskiwania energii ze słońca i wiatru, a z każdym miesiącem dostępne rozwiązania stają się pod każdym względem lepsze. Obecnie każda osoba może zdecydować się na inwestycję w instalację, która pozwoli wykorzystać potencjał wybrane źródła.

Najpopularniejsze i cieszące się największym zaufaniem klientów są instalacje fotowoltaiczne, oparte na panelach słonecznych, jednak na rynku dostępne są też małe elektrownie wiatrowe, pompy ciepła, czy źródła ciepła zasilane biomasą. W zależności od naszych możliwości finansowych i potrzeb, możemy wybrać rozwiązanie najbliższe naszym oczekprosumentiwaniom lub warunkom, w jakich żyjemy.

Warto przy tym pamiętać, że przed wyborem warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pomogą wybrać opcję najbardziej optymalną.

Program Prosument

Program Prosument to rządowa dotacja dla osób fizycznych i wybranych jednostek administracji publicznej, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, które planują inwestycje w instalacje określonego typu. Program umożliwia też zaciągnięcie preferencyjnego kredytu z zaledwie 1-procentowym oprocentowaniem.

Pozwala to znacznie obniżyć koszty inwestycji, a dzięki możliwości sprzedaży nadwyżek energii, także na skrócenie czasu odzyskiwania poniesionych kosztów.

prosument program

Leave A Response