Jakie wybrać dodatki do białego salonu?

Posted on Lip 6 2019 - 1:47pm by Wiktor Dudek

kolorowe dodatki w biłlym salonie

Biały salon jest jak czyste płótno. To neutralne wnętrze, które zyskuje charakter dzięki dodatkom. Duże znaczenie ma to, w jakich są one kolorach. Na tle bieli każda barwa jest zauważalna. Ten sam biały salon, ale inne dodatki, to mocno różniące się aranżacje. Najlepiej wybierać dodatki do białego salonu, uwzględniając, jak ma to wnętrze oddziaływać. Nie należy obawiać się stosowania wielu kolorów. Dziś biały salon z kolorowymi dodatkami jest w modzie. Dominuje biel, więc nawet obecność kilku barw dodatkowych nie razi.

Przytulny biały salon – jakie dodatki?

Od przestrzeni dziennej można oczekiwać, by była jak azyl. Aranżacja powinna być wtedy pełna ciepła, poprawiać samopoczucie, zwiększać poczucie bezpieczeństwa. Jeśli tak się wybierze, to białe wnętrze trzeba uczynić przytulnym. Białą aranżację uzupełnia się o barwy ziemi oraz kolory ciepłe. Biały przytulny salon zyskać może np. dodatki beżowe, brązowe, bordowe, różowe. Dobre są także zestawienia z szarością, o ile znajdzie się też jakaś barwa ciepła. Biel to chłodna barwa, więc dla zyskania przytulności trzeba więcej niż tylko dodać pewne kolory. Duże znaczenie ma rodzaj dodatków. Taki biały salon dodatki powinien otrzymać takie, które kojarzą się z ciepłem i przytulnością. Na kanapie może znaleźć się koc. Poduszki i zasłony mogą być wykonane z grubszego materiału. Polecane są też: włochate tkaniny, chodniki, wzory w kratę, dekoracyjne świecące kule.

Energizująca czy relaksująca aranżacja białego salonu?

Lubiane pomysły na biały salon to aranżacje relaksujące oraz dodające energii. We wnętrzu, które ma pomóc się odprężyć, mogą znaleźć się akcenty niebieskie, żółte i zielone. W takich kolorach mogą być poszewki na poduszki, wzory na chodniku i różne drobne przedmioty. Dopełnieniem aranżacji są rośliny. Idealne do wnętrza relaksującego jest także połączenie turkusowego z delikatnym różowym. Wnętrze dodające energii zyskuje się na dwa sposoby. Mogą w białym salonie znaleźć się rzeczy w intensywnym kolorze np. żółtym albo zielonym. Inna możliwość to odważne zestawienia kolorystyczne. Można łączyć żółty z różowym albo niebieski z pomarańczowym i różowym. Biały salon, jakie dodatki dla ozdoby wybrać? Ma się tu dużą dowolność. Można zestawić jakiekolwiek ulubione kolory, nawet bordowy z żółtym. Wybrać wnętrze, które jest azylem? Może pełne energii lub relaksujące? Kiedy biel dominuje, każda ta opcja jest możliwa do zrealizowania. Jeśli tylko dodatki są w wyrazistych barwach, to nie będzie problemu, by co pewien czas zmieniać oddziaływanie salonu. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/3-aranzacje-bialego-salonu-z-kolorowymi-dodatkami

Leave A Response