Kremowy salon – poradnik

Posted on Kwi 17 2019 - 11:01am by Wiktor Dudek

modne kremowe wnętrza

Dlaczego warto polubić salony w kolorze kremowym?

Dziś nawet w mieszkaniach o niewielkiej powierzchni gospodarujemy przestrzenią tak, aby stworzyć miejsce na salon. Potrzeba ta wynika z naturalnego przeświadczenia, że salon to miejsce o ogromnym znaczeniu dla atmosfery domu, dla relacji rodzinnych i przyjacielskich. To w salonie bowiem spędzamy sporą część dnia. Tu odpoczywamy, często spożywamy wspólne posiłki, prowadzimy ważne rodzinne rozmowy, spotykamy się z przyjaciółmi lub po prostu relaksujemy się przed telewizorem, przy książce lub przy robótkach ręcznych. Właśnie z tych powodów wkładamy wiele wysiłku i staranności w urządzenie tego pomieszczenia. Tymczasem często już na samym początku stajemy przed dylematem, jaki kolor wybrać dla naszych ścian? Zadanie jest tym trudniejsze, że producenci farb prześcigają się propozycjach barw, kuszą nazwami i zapewniają o oryginalności wyszukanych kolorów. W takich momentach powinniśmy jednak pamiętać, że wyszukana kolorystyka w naszym salonie może się nie sprawdzić. Po pierwsze może sprawić nam kłopoty w doborze mebli i dodatków, szybko może się znudzić, a co gorsza – nie przyzwyczajeni do kontaktu z eksperymentalnymi barwami – możemy utracić w takim pomieszczeniu poczucie komfortu. Żadne z tych zagrożeń nie zaistnieje, jeśli zdecydujemy się na salon w kolorze kremowym!

A jeśli już zdecydujemy się na salon w kremowych kolorach…

Kremowy, écru, wanilia – to tylko kilka z określeń interesującej nas barwy. Do tego należy dodać różne odcienie i głębię koloru i już otwierają się przed nami niezliczone możliwości! Kremowy salon ma kilka podstawowych zalet. Przede wszystkim jest znacznie cieplejszy od białego, nie rzuca się napastliwie w oczy, a raczej łagodzi nastrój. Poza tym kremowy kolor znacznie dłużej zachowuje piękny wygląd – nie blaknie w salonach dobrze nasłonecznionych jak ciemniejsze i bardziej nasycone kolory oraz nie szarzeje tak szybko jak biel. To z kolei przekłada się na oszczędności, bo nie będziemy zmuszeni po roku odświeżać pomieszczenia.

Jakie dodatki do kremowego salonu?

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem wydają się być tekstylia, meble i dodatki w naturalnych słomkowych barwach. Mogą to być zatem meble z drewna sosnowego, lniane lub bawełniane zasłony, koce, poduchy, dywaniki i obicia tapicerskie. Miłośnicy kontrastu mogą postawić na tkaniny w ciemniejszej, ale pastelowej tonacji. Jako ozdoby świetnie sprawdzą się dekoracje drewniane, ceramiczne, wiklinowe, a nawet ze sznurka! Dla ożywienia można dodać żywe kwiaty, zdjęcia w beżowych lub czarnych ramkach albo ozdoby z kwiecistymi nadrukami. Wszystko to wystarczy podkreślić odpowiednim oświetleniem – koniecznie górnym dla wyeksponowania piękna salonu i bocznym dla stworzenia ciepłego, rodzinnego klimatu- i mamy salon idealny! Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/3-aranzacje-salonu-w-kolorach-kremowej-bieli-i-brazu

Leave A Response