Łazienka w ciepłych kolorach – 4 inspirujące aranżacje

Posted on Cze 8 2016 - 1:43pm by Alan Sikora

Remont mieszkania pozwala na wdrożenie ciekawych i nowoczesnych rozwiązań. Dekorowanie wnętrz może okazać się nie lada wyzwaniem, z drugiej strony jednak pozwala na wyrażenie siebie poprzez dobór odpowiednich kolorów, materiałów i dodatków.

Magia kolorów w twojej łazience

Kolory to niezwykle ważny element w aranżacji wnętrz. Psychologia kolorów odgrywa duże znaczenie – odpowiedni dobór odcienia i barwy pozwoli na wywołanie pożądanych emocji i sprawi, że aranżowane wnętrza staną się pełne głębi. Kolor może wpływać na nasz nastrój oraz samopoczucie, może sprawić, że poczujemy się pełni energii lub przygnębieni. Łazienka, w której każdy z nas spędza dużo czasu, powinna dawać poczucie komfortu. W zależności od wielkości powierzchni, jasności pomieszczenia oraz mebli łazienkowych możemy dobrać kolory tak, by czuć się wyjątkowo w naszej łazience.

 

aranżacja łazienki

 

Najciekawsze kolory do łazienki

Nowoczesne aranżacje łazienek pozwalają na eksperymentowanie zarówno z formą, jak i z kolorami. Nie musimy już ograniczać się do sterylnej i monochromatycznej bieli. Osoby, które nie chcą decydować się na ostre lub ciemne barwy, z pewnością doskonale odnajdą się w przestrzeni pokrytej ciepłymi odcieniami jaśniejszych kolorów. Barwy ciepłe optycznie powiększają powierzchnię łazienki, działają ponadto uspokajająco i relaksacyjnie.

Dzięki połączeniu ciepłych kolorów i drewna możemy uzyskać efekt intymnej przestrzeni, niczym domowego, luksusowego SPA. Łazienka, jako przestrzeń kobieca może zyskać nowy wymiar dzięki delikatnym odcieniom różu, czerwieni czy moreli. Eleganckie wykończenie uzyskamy dzięki mieszance ciepłych brązów, szarości lub beżu. Równie ciekawie prezentować będą się ściany w odcieniu bananowym, wkomponowane w szarą glazurę.

Leave A Response