Nowoczesne kolory w twoich wnętrzach

Posted on Sie 15 2018 - 10:34am by Wiktor Dudek

ciepłe wnętrze mieszkania

Projektanci wnętrz zdążyli już przyzwyczaić Polaków, że najmodniejsze kolory to te pastelowe, stonowane i uniwersalne w zastosowaniu. Przez kilka dobrych lat odpowiedź na pytanie jaki kolor wnętrz jest modny najczęściej sprowadzała się do wskazywania bieli lub szarości. O tym, że są to barwy na czasie, świadczyła ich wszechobecność zarówno w magazynach wnętrzarskich, jak i sklepach meblowych. Jednak bieżący sezon przyniósł zmiany, które zdaniem profesjonalnych architektów będą kontynuowane także w przyszłym roku. W aranżacji od utrzymania surowego stylu mieszkania istotniejsze stanie się to, jak ożywić wnętrze pokoju, kuchni czy łazienki.

jak ocieplić wnętrze

Kolory wnętrz a samopoczucie

Zmiana trendu wnętrzarskiego i postawienie na żywsze kolory przyniesie nie tylko barwniejsze aranżacje w polskich domach, ale przełoży się też na lepsze samopoczucie ich mieszkańców. Śmielszy stanie się chociażby dobór koloru wnętrza do jego przeznaczenia. A zatem w strefach przeznaczonych do pracy, jak kuchnia czy gabinet, pojawią się żywsze kolory z palety chłodnych barw. Błękity, jasne zielenie czy krzykliwe odcienie żółtego sprawdzą się tam idealnie, ponieważ dodają energii i zachęcają do aktywnego spędzenia czasu. Z kolei w pomieszczeniach aranżowanych z myślą o odpoczynku będzie można wypróbować spokojniejsze, ale wciąż wyraziste propozycje. Wśród nich kolor miodowy, granat, a nawet ciemna czerwień. Żywe kolory wnętrz a samopoczucie to zagadnienie już teraz znane i dosyć dobrze zbadane. Warto brać tę kwestię pod uwagę, podczas urządzania domu czy biura.

Nowoczesne wnętrza: łączenie kolorów to podstawa

Bez względu na to, czy ktoś zdecyduje się na dynamiczne barwy, czy pozostanie wierny stonowanej palecie, to planując aranżację wnętrza łączenie kolorów należy wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności. Łatwo tutaj bowiem o błąd, który zepsuje ostateczny efekt. Na początku planowania wnętrza kolory ścian liczą się najbardziej. Architekci wciąż zachęcają do wybierania spokojniejszych bazowych kolorów, które można uzupełnić jakimś żywszym akcentem. Na przykład fragment ściany za kanapą pomalować farbą w dynamicznym kolorze, a resztę pomieszczenia zachować w spokojniejszym duchu. Nie jest to jednak obowiązująca zasada. Współczesne wnętrza mieszkań kolory ścian mogą mieć konsekwentnie utrzymane na szaro czy biało. W takim wypadku warto jednak zaakcentować wybrane części pomieszczenia różnymi odcieniami jednego koloru lub połączyć dwie barwy ze sobą. Im wnętrze jest większe, tym taki zabieg okazuje się korzystniejszy dla jego ogólnego odbioru.

Więcej przydatnych informacji znajdziecie w poradnik przygotowanym przez ekspertów firmy Śnieżka: https://www.sniezka.pl/jak-wybrac-kolor/jak-ozywic-wnetrze-pokoju-inspiracje-kolorow-scian

Leave A Response