Oryginalna elewacja – kolor kości słoniowej

Posted on Cze 7 2019 - 3:06pm by Wiktor Dudek

kolor kości słoniowej na elewacji

Planując wykonanie elewacji domu, trzeba dokładnie przeanalizować wybór nie tylko materiału, ale również koloru, który będzie pasował do dachu i otoczenia. Efektownie wykonana fasada znacznie podnosi wizualny odbiór budynku, daje właścicielowi zadowolenie i świadczy o jego dobrym wyczuciu estetyki. Poszukując nowoczesnych rozwiązań aranżacyjnych można zdecydować się na elewację domu w kolorze kości słoniowej, jasny odcień pięknie komponuje się na przykład z brązowym dachem czy altaną w podobnych barwach.

Niezwykły design elewacji domu w kolorze kości słoniowej

Front budynku wykończony w kolorze kości słoniowej uczyni go przyjemnym dla oka, podniesie jego atrakcyjność i podkreśli harmonię z pozostałymi elementami zabudowy i architektury krajobrazu. Nie ma znaczenia czy budynek został wybudowany w stylu klasycznym, nowoczesnym czy postmodernizmu, w każdym przypadku subtelny odcień będzie współgrał z pomysłem architektonicznym. Wybierając elewację domu w kolorze kości słoniowej, można postawić na monochromatyczny wygląd budynku, który będzie prezentował się ekskluzywnie lub niektóre elementy pokryć bardziej zdecydowanymi barwami brązu, czerwieni. Domy o niewielkim metrażu wyglądają ciekawie, gdy elewacja w kolorze kości słoniowej wzbogacona jest innymi kolorami, które współgrają z całością i podkreślają konkretne jej części.

Zalety elewacji domu w kolorze kości słoniowej

Elewacja domu w kolorze kości słoniowej daje możliwość łatwego połączenia kolorystycznego z dachem a także stolarką okienną i drzwiami. Jest to barwa uniwersalna, która nie zaburza dobrego odbioru i daje duże możliwości przy aranżacji innych elementów znajdujących się na tej samej posesji. Jeżeli ktoś obawia się jednostajności, może wymienione części wyposażenia budynku pomalować na ciemniejsze kolory, jednak utrzymane w podobnym odcieniu.

Co zrobić, aby wykonać elewację domu w kolorze kości słoniowej?

Aby elewacja domu nabrała koloru kości słoniowej można wykorzystać farby fasadowe np. silikonowe, ponieważ mają dużą trwałość i są odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych i zabrudzenia. Może to być dobrej, jakości tynk, który nada elewacji pięknego odcienia kości słoniowej i dodatkowo ochroni front budynku przed rozwojem mikroorganizmów.
Właściciele domów cieniących płytki elewacyjne, mogą zakupić taką okładzinę w tym kolorze. Może ona przybierać różne odcienie, ponieważ imituje kamień naturalny lub cegłę. Właściciele domów, których front został pokryty tynkiem mineralnym mogą wykorzystać farbę w odcieniu kości słoniowej do odświeżenia elewacji. Wzbogacenie fasady podłużnymi lub pionowymi pasami w ciemniejszym kolorze doskonale wpłynie na zmianę designu budynku. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.foveotech.pl/zainspiruj-sie/porady-kolorystyczne/3-pomysly-na-elewacje-domu-w-kolorze-kosci-sloniowej

Leave A Response