Ozdoby do ogrodu – inspiracje

Posted on Lip 7 2018 - 1:10pm by Wiktor Dudek
drewniane ozdoby ogrodowe

Ogród to miejsce azylu, które służy do odpoczynku, spotkań towarzyskich i stanowi często wizytówkę gospodarza. W związku z tym jego przestrzeń powinna być dobrze i starannie zaprojektowana. Standardową dekoracją są różnego rodzaju rośliny, drzewka oraz kwiaty. Warto jednak zrobić coś więcej dla poprawy jego wizerunku i urozmaicić otoczenie drewnianymi ozdobami.

Praktyczne drewniane ozdoby do ogrodu

Dekoracja drewnem wcale nie musi być zamierzona i możemy nadać domowej działce uroku nawet przez urządzanie go różnego rodzaju meblami. Atrakcyjność z pewnością nadadzą postawione na zielonej trawie lub brukowym tarasie olchowe, czy też akacjowe krzesła i stół. Zdecydowanie przyjemniej siedzi się przy drewniany zestawie mebli ogrodowych niż pozbawionym duszy metalowym.

Kolejnym praktycznym rozwiązaniem, które sprawdzi się, jako drewniana ozdoba ogrodowa będzie kwietnik. Dostępnych jest wiele różnych rozmiarów i kształtów np. w formie rustykalnych wózków czy rowerów. Dobrze w tym przypadku sprawdzi się również potykacz ogrodowy. Jest to rodzaj kwietnika z tablicą kredową. Czy nie byłoby miło wejść do ogrodu i zobaczyć piękne kwiaty, a nad nimi napis w stylu „Miło cię widzieć. To twój szczęśliwy dzień!”?

Pomysły na drewniane dekoracje do ogrodu

Bardziej zamierzonymi dekoracjami do ogrodu są z pewnością drewniane rzeźby. Wśród nich można znaleźć małe lipowe krasnale, średniej wielkości aniołki, a nawet większych rozmiarów kapliczki czy ołtarze. Można spotkać również ciekawe rozwiązania dla doniczek w postaci rzeźbionych beczek czy studni.

W przypadku ogrodów z oczkami wodnymi lub stawami często instaluje się w nich drewniane wiatraki lub młyny ogrodowe. W przypadku bieżącego strumienia wody, spływającego z gór dobrym rozwiązaniem będzie postawienie drewnianej studni. W przypadku większych zbiorników na terenie działki dobrą inwestycją będzie drewniana kładka lub mostek. W mało których ogródkach można spotkać się z tego typu pomysłami. W ten sposób rezerwat zdecydowanie zyska na oryginalności i romantyczności.

Podsumowanie

Wszelkie drewniane dekoracje stosowane zarówno w domu, jak i ogrodzie nadają przestrzeni ciepła i charakteru. Jednak żeby cieszyć się długą żywotnością drewnianych ozdób i mebli, należy je odpowiednio pielęgnować i zabezpieczać. Warto przy tym pamiętać o stosowaniu odpowiednich impregnatów zwłaszcza do drewna wystawionego na działanie czynników zewnętrznych. Więcej inspiracji znajdziecie tutaj: https://www.vidaron.pl/poradnik/drewniane-ozdoby-w-twoim-ogrodzie-najlepsze-inspiracje

Leave A Response