Podłoga winylowa – co warto wiedzieć ?

Posted on Wrz 26 2016 - 3:05pm by Wiktor Dudek

Dzisiaj można przebierać w różnorodnych materiałach podłogowych. Przy doborze odpowiedniej podłogi warto pamiętać jednak nie tylko o tym, aby wyróżniała się walorami estetycznymi, ale również była funkcjonalna. Jak pod tym względem prezentują się podłogi winylowe?

 Winyl jest materiałem o wszechstronnym zastosowaniu, gdy chodzi o wykończenie podłóg. Produkuje się z niego między innym wykładziny dywanowe, a także wykładziny twarde, tak zwany „gumolit”. Alternatywą dla tych materiałów są panele i płytki winylowe, które są stosunkową nowością, ale już teraz cieszą się dużym zainteresowaniem klientów.

Panele i płytki winylowe – co to jest?

Winyl jest materiałem syntetycznym, który wyróżnia się bardzo dobrą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a także ścieranie oraz wysoką trwałością.

Panele winylowe składają się z kilku połączonych ze sobą warstw. Podłożem najczęściej jest PCV, natomiast na PCV nakładana jest przejrzysta warstwa poliuretanu. Pod warstwą PCV umieszcza się tak zwaną warstwę fotograficzną, która wpływa na wygląd paneli lub płytek winylowych – może ona przypominać drewno, kamień, płytki czy beton.

 Płytki winylowe z kolei są produkowane jako warstwowe lub z litego winylu, czyli nie mają żadnych dodatkowych warstw. Zazwyczaj ich grubość to od 3 do 5 milimetrów i wymagają one zastosowania odpowiedniego podłoża.

Dlaczego warto wybrać podłogi winylowe?

wykladziny-tkane

Podłogi wykonane z winylu cechują się przede wszystkim komfortową eksploatacją – są przyjemne w dotyku i ciepłe. Również mogą być stosowane pod ogrzewanie podłogowe. Nie jest im straszna wilgoć, dlatego mogą być użyte także w kuchniach lub łazienkach. Tłumią dźwięki, są odporne na odkształcenia oraz ścieranie. Ponadto wyróżniają się bardzo łatwym montażem.

W sprzedaży można znaleźć wiele różnych płytek i paneli winylowych. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się płytki Expona, które nadają się do użytku w obiektach użyteczności publicznej, na przykład sklepach, biurach, hotelach i w innych przestrzeniach, ale również sprawdzą się w domu i mieszkaniu. Więcej szczegółów na temat powierzchni podłogowych Expona dostępnych jest również pod adresem: http://www.wykladzinywapol.pl/polecane-produkty/expona.

Leave A Response