Pokój dziecięcy w stylu marynistycznym – poradnik

Posted on Cze 3 2019 - 12:02pm by Wiktor Dudek

pokój dziecka w stylu marynistycznym

Dzieci są ciekawe świata, uwielbiają podróże i marzą o przygodach. Warto o tym pamiętać, podczas aranżowania sypialni najmłodszych. Zapewnia się im wówczas ciekawe otoczenie, sprzyjające wyobraźni i zachęcające do podejmowania kolejnych wyzwań. Gdy trzeba urządzić pokój dziecięcy, styl marynistyczny jak najbardziej się sprawdzi. Pomimo jednoznacznych skojarzeń z życiem na pokładzie, daje sporo swobody w wyborze wyposażenia oraz dodatków.

Pokój dziecka w stylu marynistycznym – baza wyposażenia

Styl marynistyczny chętnie korzysta z naturalnych materiałów. Drewno kojarzone z dawnymi statkami, teraz stosowane jest do produkcji mebli i parkietów. Te ostatnie w omawianej stylistyce najczęściej są w jasnobrązowym kolorze. Częściowo można je przykryć dywanem w biało – niebieskie pasy, z widoczną kotwicą czy mapą skarbów. To jednak dodatki, ma które przyjdzie jeszcze pora. Pokój dziecka w stylu marynistycznym to przede wszystkim stonowana baza aranżacji. Poza podłogą o barwie piasku, chętnie wybiera się też białe parkiety. Podobnie traktowane są ściany dziecięcych sypialni. Mogą być białe lub niebieskie, w niektórych wnętrzach łączy się te kolory. Najpopularniejszy jest oczywiście motyw marynarskich pasów. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by na białej powierzchni umieścić niebieskie rybki czy kotwice. Lub zamienić kolory, wypełniając pomieszczenie błękitnymi ścianami z białymi akcentami.

Dodatki oferowane przez styl marynistyczny – pokój dziecka jak z bajki

Sypialnia dziecka może przypominać kajutę na statku. W stworzeniu takiej atmosfery pomogą dodatki do aranżacji. Pokój dziecięcy w stylu marynistycznym na ogół jest wypełniony spokojnymi, niezbyt nasyconymi kolorami. Tym bardziej wskazane są charakterystyczne akcenty dekoracyjne. Z jednej strony do wyboru są gotowe ozdoby, jak chociażby poduszki z kotwicą czy pościel w statki. Rodzice mogą też skorzystać z oryginalniejszych dodatków. Kupiona na targu staroci wiekowa lampa wpisze się w klimat, tworzony przez styl marynistycznych pokój dziecka można ozdobić kołem ratunkowym na ścianie, postarzanym biurkiem i dopasowanym do niego krzesłem. Nietypowym, ale na pewno mile widzianym dodatkiem będzie hamak. Do tego lornetka na półce i lina zawieszona na ścianie. Marynistyczny pokój dziecka to oryginalne wnętrze, które najlepiej zaprojektować wspólnie z pociechą. Ciekawych pomysłów na pewno nie zabraknie, w razie czego można inspirować się bajkami i filmami o piratach, poszukiwaniu skarbów czy bezludnych wyspach. Granicę wyznacza tu wyłącznie wyobraźnia. Dzieciom jej na szczęście nie brakuje. Więcej informacji znajdziecie w poradniku firmy Śnieżka: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/3-pomysly-na-marynistyczny-styl-w-pokoju-dziecka

Leave A Response