Ściany w nowoczesnych mieszkaniach

Posted on Sty 3 2019 - 11:57am by Wiktor Dudek

ściany w nowoczesnych kolorach

Nowoczesne wnętrza wyróżnia prostota i stonowana kolorystyka. Liczba barw jest tam ograniczona, co jednak nie oznacza, że musi być nudno. Wręcz przeciwnie, styl nowoczesny pozwala swobodnie łączyć ze sobą różne kolory. W aranżacjach pojawiają się nawet krzykliwsze odcienie, które w stylu klasycznym nie miałyby racji bytu. Jak wybierać nowoczesne kolory w mieszkaniu?

Nowoczesne kolory ścian

Jednym z symboli stylu nowoczesnego od lat pozostaje kolor szary. Idealnie sprawdza się jako barwa podstawowa, stanowiąca uniwersalne, ale charakterystyczne tło wyposażenia. W nowoczesnym wnętrzu wszystkie ściany mogą być pomalowane na szaro, ciekawe efekty uzyskuje się jednak poprzez łączenie różnych odcieni tego koloru. Można je zestawiać, podkreślając naturalne atuty wnętrz i tuszując ich mankamenty. Szary jest ponadczasowy, co także nie pozostaje bez znaczenia. W przeciwieństwie do żywszych kolorów moda na niego nie przemija. Kojarzy się z czystością i bardzo dobrze komponuje z przestronnymi wnętrzami urządzonymi w stylu nowoczesnym. Przeglądając w katalogach nowoczesne wnętrza kolory, na jakie natrafia się najczęściej, to właśnie szarości na ścianach przełamane białymi czy czarnymi dodatkami. Tak zaprojektowane wnętrze udowadnia, że stylistyka modernistyczna czy industrialna może być przytulna. Jednak szary nie ma monopolu na ściany w nowoczesnym wydaniu. Innym popularnym kolorem bazowym jest biel. Obie barwy stanowią dobre tło dla nieco dynamiczniejszych dodatków do aranżacji. Można je również ze sobą łączyć.

dynamiczne nowoczesne kolory

Nowoczesne kolory w dynamicznym wydaniu

Aktualnie wraca moda na nowoczesne kolory ścian w nieco żywszym wydaniu. Takich barw nie stosuje się na wszystkich ścianach, ale w wybranych częściach pomieszczenia. Jaskrawy żółty, dynamiczny błękit, ale także ciemniejsze granaty czy fiolety to barwy, które dodają nowoczesnym wnętrzom nieco więcej życia. Styl minimalistyczny czy industrialny lubią takie dynamiczne wstawki, zwłaszcza że wyposażenie jest tam ograniczone. Nowoczesne kolory pokrywające całą ścianę lub jej część pomagają przełamać monotonię wnętrza. Czynią je przyjemniejszym w odbiorze, mniej surowym, a bardziej domowym. Przed laty żywe barwy, jak żółty czy niebieski, były bardzo modne. Potem ustąpiły miejsca spokojniejszym kolorom, które na dobre zaczęto kojarzyć ze stylem nowoczesnym. Faktycznie, jako aranżacyjna baza biel i szarość sprawdzają się najlepiej. Zyskują jednak, gdy uzupełni się je jaskrawym odcieniem koloru miodowego czy intensywną śliwkową marsalą. W przyszłym roku modne mają być natomiast błękit i ciemna zieleń.

Więcej informacji na temat kolorów ścian znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Śnieżka: https://www.sniezka.pl/poradniki/jak-dobrac-kolor/najlepsze-kolory-scian-do-nowoczesnych-mieszkan

Leave A Response