Sprawdzone sposoby na odświeżenie pokoju

Posted on Lip 24 2018 - 8:45am by Wiktor Dudek

Zmiana wyglądu wnętrza nie wymaga generalnego remontu. Co więcej, odświeżenie pokoju nie musi być też drogą sprawą. Czasami wystarczy pozbyć się nadmiaru rzeczy, wprowadzić bardziej ujednoliconą kolorystykę czy kupić kilka drobiazgów. Poniżej tanie, proste i sprawdzone sposoby na odświeżenie pokoju.

Odświeżanie pokoju poprzez ograniczenie wyposażenia

Szukając prostego pomysłu jak odświeżyć pokój, na początek dobrze usunąć z wnętrza wszystkie zbędne przedmioty. Nie trzeba ich od razu wyrzucać, ale kiedy znikną z pokoju, łatwiej przyjdzie ocena jego mocnych i słabych stron. Jeżeli dotychczasowa aranżacja jest nazbyt przytłaczająca, może odpowiadać za to ciemny dywan. Wystarczy go zdjąć i odsłonić podłogę. Nawet ta lekko podniszczona prezentuje się niejednokrotnie lepiej niż tkanina przykrywająca ją na całej powierzchni. Odświeżanie pokoju można też rozpocząć od pozbycia się dodatków. Taki krok wskazany jest przede wszystkim tym, którzy lubią gromadzić różne pamiątki i ustawiać je na półkach czy komodach. Każda taka rzecz, choćby była najmniejszych rozmiarów, zajmuje cenną przestrzeń, gromadzi kurz i zmniejsza optycznie pomieszczenie. Jeszcze bardziej dotyczy to mebli. W małym pokoju duży komplet wypoczynkowy nijak się nie sprawdzi. Nawet jeżeli jego właścicielowi od zawsze marzył się solidny narożnik i głębokie fotele. Lepiej postawić na lekką sofę, która nie przytłoczy wnętrza.

Jak odświeżyć wygląd pokoju bez zbędnych wydatków?

W ograniczeniu kosztów zmiany wystroju także pomocna jest wiedza na temat potęgi dodatków. Wspomniany powyżej ciemny dywan można zastąpić produktem w żywszym kolorze. Pokój na pewno zyska dzięki temu na świeżości. W ostatnich latach modne jest korzystanie z oświetlenia kierunkowego. Mniejsze i większe lampy pojawiają się w różnych częściach pomieszczenia. Jak odświeżyć wygląd pokoju poprzez zmianę źródeł światła? Na początek wystarczy wymienić klasyczne lampy na te nieco nowocześniejsze. Ciekawym zabiegiem pozostaje instalacja oświetlenia dekoracyjnego w pobliżu ulubionych obrazów, plakatów czy zdjęć. Ostatnim patentem na zmianę charakteru wnętrza jest wprowadzenie do niego nowych kolorów lub ujednolicenie zastosowanych tam barw. Gdy ściany pokryte są różnymi farbami, to jako odświeżenie pokoju malowanie może sprowadzać się do pokrycia pomieszczenia jednym kolorem. Stanie się ono wówczas mniej pstrokate, za to zyska na klasie i elegancji. Nie jest też prawdą, że efekt świeżości zapewniają wyłącznie krzykliwe barwy. Sprawdzają się w tej roli także pastelowe palety, stosowane z rozmachem w stylu nowoczesnym.

Więcej inspiracji znajdziecie w poradniku przygotowanym przez firmę Magnat: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/odswiezenie-pokoju-jak-przywrocic-sniezna-biel-na-scianach

Leave A Response