Sypialnia w kolorze zielonym – porady i inspiracje

Posted on Kwi 14 2019 - 8:57am by Wiktor Dudek

sypialnia w kolorze zielonym

Urządzanie sypialni w kolorze relaksującym to dobra myśl. Zrelaksowanie się ułatwia zasypianie. By wybór zielonej barwy przyniósł maksimum korzyści, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Wybór zielonego koloru jest korzystny, jeśli weźmie się pod uwagę główną funkcję sypialni. Taka aranżacja wyciszy, pomoże się odprężyć, pozytywnie wpłynie na nastrój. Jest ryzyko popełnienia błędów, czego trzeba uniknąć. Może być zielona sypialnia pokojem, który idealnie sprosta potrzebom. I do tego trzeba dążyć.

Od czego zacząć urządzanie zielonej sypialni?

Na początku trzeba sobie postawić trzy ważne pytania. Dotyczą one wyborów kolorystycznych. Choć zawsze jest to zielona sypialnia, aranżacje mogą być przecież zupełnie różne. I zależy to nie tylko od mebli czy dodatków, ale i od kolorów. Kluczowe jest, czy jasną, czy ciemną zieleń się wybierze. Ciemne odcienie pomniejszają, więc ostrożnie z nimi, jeśli pokój jest mały. Zapewnią większą przytulność niż jasne. Jasna zieleń jest za to bardziej pogodna. Kolejna rzecz do przemyślenia to, jaki dokładnie jasny czy ciemny odcień zieleni. Możliwości są różne np. zieleń szmaragdowa, kolor oliwkowy, jasna soczysta zieleń, mięta. Wybierając, trzeba się zastanowić, jak taki kolor będzie oddziaływać w dłuższej perspektywie czasowej i kiedy będzie w dużej ilości. Sypialnia nie będzie tylko zielona. Znajdą się w niej i inne kolory. Najważniejsze to dobrze wybrać ten drugi główny. Najczęściej wybiera się biały albo jasną szarość. Warto polecić taką opcję, szczególnie kiedy jest to zielona sypialnia na poddaszu. Duża ilość jasnego koloru powiększy ją i rozjaśni. Jeśli kolor zielony miałby się znaleźć na ścianach, to najlepsze są jasne i rozbielone odcienie. Błędy, jakich należy unikać, to pomniejszenie małego wnętrza i niewłaściwy wybór odcienia. Unikać trzeba nadmiernego działania wyciszającego, jeśli pokój ma też służyć do pracy.

Zielona sypialnia – dodatki tworzą styl

Kolejne ważne zagadnienie to wybór stylu sypialni lub dominującej w niej atmosfery. Sprawdzone pomysły to zielona sypialnia w wersji przytulnej, romantycznej oraz botanicznej i tropikalnej. Szmaragdowa czy inna ciemnozielona sypialnia już z racji obecności takiego koloru jest przytulna. Kiedy jednak jest to biała i jasnozielona sypialnia, to warto ją ocieplić. Przydadzą się dodatki, takie jak: koce, włochate poduszki, dywaniki we wzory itd. Dobrym pomysłem są brązowe akcenty. W sypialni romantycznej znajdą się białe klasyczne meble i ładne, ozdobne przedmioty. Te dodatki to lustro, wazon, pudełeczko, czyli rzeczy typowe dla stylu romantycznego. Sypialnię w stylu botanicznym ozdabiają wzory w liście i kwiaty. Warto mieć w niej i prawdziwe rośliny. A co, jeśli ważne jest: zielona sypialnia, jakie dodatki, by było modnie? Modną odmianą stylu botanicznego jest styl tropikalny. Ozdoby do wnętrza to wzory i przedmioty nawiązujące do tropikalnej roślinności. Do sypialni wybiera się wtedy ciemną zieleń. Tych kilka inspiracji i porad powinno pomóc zyskać jak najlepsze dla siebie wnętrze. Zielona sypialnia zrelaksuje i będzie cieszyć oczy. To wspaniały azyl, mogący pełnić i inne funkcje niż tylko sypialni, jeśli jest taka potrzeba. Więcej informacji znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Magnat:  https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/mocna-zielen-w-sypialni-kolor-natury-w-wyrazistym-wydaniu

Leave A Response