Windy sposobem na łatwiejsze życie

Posted on Kwi 22 2014 - 3:07pm by Piotr Sychniak

Dobrym sposobem na to, abyśmy nie musieli wielokrotnie wspinać się na najwyższe piętra budynków po schodach są windy osobowe. Choć znane nam od lat, różnice między dawnymi dźwigami, a obecnymi są nieporównywalne. Dawniej windy montowano w budynkach dla wygody ludzi, lecz nie bardzo skupiano się na jej efektownym wyglądzie. Generalnie miała służyć do określonego celu, a wszelkie inne aspekty nie wydawały się ważniejsze. Z racji tego spotykaliśmy się z nieprzyjemną atmosferą wnętrza kabiny, dziwnymi dźwiękami podczas przemieszczania się, a niejednokrotnie awariami.

Windy to obecnie styl

Windy osobowe w ofercie firmy Windy AP które obecnie dostępne są na rynku, urzekają swoją formą, stylem i działaniem.

Przeszklone podłogi, drzwi, ściany czy sufity nadają im nowatorskiego charakteru. Dodatkowo szereg ciekawych oświetleń punktowych sprawia, iż nie czujemy się jak zamknięci w ciemnej skrzyni, która nie wiadomo kiedy i gdzie się zatrzyma. Nie dziwi więc fakt, że jeszcze kilkanaście lat temu jadąc windą nie mogliśmy się doczekać kiedy się zatrzyma, a drzwi się otworzą.

Dziś jazda windą należy do przyjemności i potrafimy się niejednokrotnie zdziwić, iż już wysiadamy. Porównanie jest potrzebne po to, abyśmy mogli dostrzec ogromne zmiany, jakie i w tej branży zaszły w ostatnich latach. Wiadomo, że postęp dotyczy wszystkiego, dlatego warto zwracać uwagę na to co służy społeczeństwu, a także cieszy oko.

Nie ma się czego bać!

Ludzie często obawiają się korzystania z windy. Zwyczajowy strach, to pozostały w pamięci obraz tego, co służyło nam jako windy osobowe dawniej. Dzisiejsze windy wyróżniają się także dużym bezpieczeństwem. Firmy nie tyko montują, ale również doglądają przeglądów technicznych, które wykonywane są regularnie, a z każdej takiej konserwacji sporządzany jest raport.

Zanim cokolwiek miałoby ulec awarii profesjonalna ekipa konserwacyjna na pewno zdąży nie dopuścić do takiej sytuacji. Dodatkowym zabezpieczeniem jest także mechanizm zwany chwytakiem, oraz ogranicznikiem prędkości. Oby dwa mają na celu ogólne bezpieczeństwo w kwestii wyłączania napędu, jak i powstrzymania windy od szybkiej jazdy w dół.

Leave A Response