Wnętrza w kolorach ziemi – inspiracje

Posted on Cze 15 2019 - 1:18pm by Wiktor Dudek

wnętrza w kolorach ziemi

Kolory ziemi uspokajają i przywołują na myśl pozytywne skojarzenia. Przypominają dzieciństwo, wakacje na wsi i zabawy na świeżym powietrzu. Do grona tych naturalnych barw należą brązy, zielenie i żółcienie. Ich zestawienie to kwintesencja stylu klasycznego. Można je jednak stosować w nowoczesnych aranżacjach, które dzięki kolorom ziemi stają się mniej surowe i nabierają domowego charakteru.

Mieszkanie w kolorach ziemi – inspiracje z natury

Powszechnie wiadomo, że zielony uspokaja. Kojące działanie tej barwy na nerwy zostało udowodnione. Jednak i bez wyników badań psychologicznych wiadomo, że przebywanie na łonie natury ma pozytywny wpływ na samopoczucie. W domu także warto otaczać się barwą dominującą w przyrodzie. We wnętrzach zieleń najczęściej pojawia się na ścianach i w postaci tapicerowanych mebli. Można ją zastosować również w dodatkach. Ciemnozielone zasłony to piękna oprawa dużych okien, tak popularnych we współczesnych wnętrzach. Urządzając mieszkanie w kolorach ziemi inspiracje czerpie się z całej przyrody. Jej elementem pozostaje słońce, którego zachód stanowi jeden z najpiękniejszych widoków na świecie. Nic zatem dziwnego, że ciepłe odcienie złota są tak chętnie wykorzystywane w aranżowaniu mieszkania. To sposób na zachowanie optymizmu przez cały rok. Żółty przełamuje też monotonię zieleni i brązu. Ten ostatni jest fundamentalnym kolorem ziemi. Bez względu na to, czy urządza się kuchnię czy salon w kolorach ziemi inspiracje z brązem w roli głównej na pewno się pojawią.

Sypialnia, kuchnia i salon w kolorach ziemi inspiracje dla początkujących

Każde pomieszczenie da się urządzić z wykorzystaniem kolorów ziemi. Efektownie prezentują się one chociażby w kuchni i salonie. Duża otwarta przestrzeń staje się przytulniejsza dzięki naturalnym barwom. Trzeba jednak pamiętać o umiarze, zwłaszcza w stosowaniu ciemniejszych odcieni. Projektanci wnętrz sugerują, że mniej więcej dwie trzecie pomieszczenia powinny wypełniać jasne powierzchnie. Jeżeli aranżowana jest sypialnia w kolorach ziemi inspiracje w nieco ciemniejszym wydaniu mogą się sprawdzić. Z czekoladowym brązem czy butelkową zielenią nie należy przesadzać, ponieważ w nadmiarze przytłaczają wnętrze. Stosowane z umiarem stanowią natomiast subtelny dodatek i są bardzo eleganckie. Zaletą kolorów ziemi jest ich uniwersalizm. Można przebierać w odcieniach bez obaw, że poszczególne części wyposażenia nie będą do siebie pasować. Niezbyt nasycone, ciepłe barwy komponują się z otoczeniem. Pasują do wnętrz o różnym przeznaczeniu, tworząc cudowną domową atmosferę. Więcej informacji znajdziecie tutaj: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/wnetrza-w-kolorach-ziemi-inspiracje-i-pomysly

Leave A Response