Wnętrza w stylu toskańskim – poradnik

Posted on Maj 5 2019 - 12:14pm by Wiktor Dudek

kuchnia styl toskański

Leniwie toczące się życie, słoneczna pogoda, wakacyjna przygoda, pyszne jedzenie, zapierające dech w piersiach krajobrazy…Z tym właśnie kojarzy się większości z nas Toskania, jeden z najpiękniejszych i najpopularniejszych włoskich regionów. Tym lepszą będzie wiadomość, że teraz ten niepowtarzalny klimat możemy przenieść do naszych mieszkań. Decydując się na wnętrza w stylu toskańskim zyskamy eleganckie, ponadczasowe, a przy tym niezwykle klimatyczne i przytulne aranżacje.

Wystrój wnętrz w stylu toskańskim

Pochodzący z południa Europy styl toskańskim jest prawdziwym odzwierciedleniem tego włoskiego regionu. Dominują w nim jasne, ciepłe kolory ziemi i słońca, przede wszystkim beże, szarości, brązy, pomarańcze i żółcie. Wskazane są naturalne materiały, a więc drewno, kamień, cegła, metal i ceramika, co czyni ten styl zgodnym z panującymi obecnie trendami i przyjaznym środowisku. Styl toskański najlepiej prezentuje się w pomieszczeniach o większym metrażu, pełnych naturalnego światła, z wysokim stropem, dużymi przeszkleniami lub drzwiami balkonowymi wychodzącymi bezpośrednio na taras lub ogród. Nie znaczy to oczywiście, że taka aranżacja nie sprawdzi się w bloku, jednak w tym drugim wypadku zadanie będzie nieco trudniejsze.

Wnętrze w stylu toskańskim – meble i dodatki

Wnętrza domu w stylu toskańskim to przede wszystkim solidne, ciężkie, a przy tym funkcjonalne meble. Świetnie sprawdzą się stare sprzęty, odnalezione na strychu lub w piwnicy i nieco odświeżone, a także wszelkie „cuda”, jakie można nadal znaleźć na targach staroci. I tak w kuchni nie może zabraknąć przestronnego kredensu, w salonie eleganckiej komody, a w sypialni wygodnego łóżka, najlepiej na drewnianej lub kutej ramie. Dla nadania całości nieco lżejszego charakteru, warto taki wystrój uzupełnić tkaninami. Najlepsze byłyby oczywiście te oryginalne, przywiezione z podróży do Włoch, ale kupione na miejscu również doskonale zdadzą egzamin. Dobrym wyborem będą delikatne wzory kwiatowe lub roślinne, a także materiały monochromatyczne utrzymane w tonacji charakterystycznej dla Toskanii. Wisienką na torcie, podobnie jak w przypadku wszelkich innych aranżacji powinny być dodatki. Trzeba tu jednak podkreślić, że pod tym względem estetyka ta jest szalenie wymagająca. Nie można przesadzić z bibelotami, a te, które już trafią do mieszkania, muszą być perfekcyjnie dobrane i rozmieszczone. Doskonale sprawdzą się ceramiczne naczynia i donice, w których można posadzić kwiaty i zioła, rzecz niezbędną w toskańskim domu. Oprócz tego na ścianie można zawiesić kilka gustownych obrazów, grafik lub dekoracyjnych tkanin. Więcej informacji znajdziecie w poradniku przygotowanym przez ekspertów firmy Śnieżka: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/klimat-wloch-w-aranzacjach-wnetrz-w-stylu-toskanskim

Leave A Response