Wykładziny dywanowe plecione – nie tylko do biura

Posted on Wrz 22 2016 - 3:12pm by Wiktor Dudek

W sprzedaży można znaleźć dzisiaj dużo różnych rodzajów wykładzin dywanowych. Przy ich doborze warto wziąć pod uwagę nie tylko estetykę, ale również parametry techniczne, aby mogły one zapewnić optymalną trwałość na lata, zwłaszcza wtedy, gdy wykładzina ma być położona w miejscu intensywnie użytkowanym.

Wykładziny dywanowe plecione

Wykładziny dywanowe najczęściej kojarzymy z biurami – w tych przestrzeniach sprawdzają się najlepiej, ponieważ są miękkie, wygłuszające, ponadto także odpowiednio dobrane są bardzo trwałe i mogą posłużyć latami. Dzisiaj do wyboru oprócz tradycyjnych wykładzin pętelkowych do dyspozycji ma się również inne ich typy, w tym wykładziny plecione. Co warto o nich wiedzieć?

W przeciwieństwie do wykładzin pętelkowych wykładziny plecione mają inną budowę runa – jest ono płaskie i składa się ze splecionych ze sobą włókien, najczęściej winylowych. Nie oznacza to jednak, że wykładziny te są twarde i niemiłe w dotyku, ponieważ stosowany do nich winyl jest miękki, a podkład wykładzin, który wykonany jest z pianek, zapewnia wysoki komfort użytkowania. Plecionki są odporne na ścieranie, nie odkształcają się, są także odporne na wilgoć, zmiany temperatur, promieniowanie UV. Ponadto są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości, ponieważ można myć je jak zwykłe podłogi twarde.

wapol-wykladziny

Zastosowanie wykładzin plecionych

Wykładziny plecione sprawdzają się zarówno w biurach oraz innych obiektach, na przykład w restauracjach, salach konferencyjnych, hotelach, ale również mogą być używane w domach i mieszkaniach. Do wyboru jest szeroka gama wzorów i kolorów i można dobrać je indywidualnie do aranżacji przestrzeni – wykładziny Dickson, jednego z liderów w branży, są dostępne w wielu przyciągających wzrok propozycjach kolorystycznych, a także różniących się typem plecionki. Szeroka oferta wykładzin producenta Dickson prezentowana jest na wielu stronach polskich dystrybutorów, na przykład pod tym adresem: http://www.wykladzinywapol.pl/polecane-produkty/dickson.

Wykładziny winylowe można kupić zarówno w rolce, jak i w formie płytek dywanowych, z których można przygotowywać różnego rodzaju wzory, także w różnych kolorach. To daje niemalże nieograniczone możliwości w kreowaniu pięknych przestrzeni zarówno w obiektach użyteczności publicznej, jak i w tych prywatnych.

Leave A Response