Zabezpieczenie dużych zakładów pracy

Posted on Sty 22 2014 - 9:46am by Piotr Sychniak

Jeśli ktoś kieruje ochroną w dużym zakładzie pracy, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, ze nie jest to sprawa łatwa. Albowiem im większy zakład, tym więcej do ochrony i zabezpieczenia. Dlatego trzeba ponosić większe koszta związane z ochroną i trzeba wnieść dużo starań, aby wszystko funkcjonowało jak najlepiej. Szczególnie, że zakłady należy chronić w dwojaki sposób. Po pierwsze, nie należy dopuścić aby ktoś niepożądany wdarł się na teren firmy, a po drugie, należy kontrolować, czy pracownicy firmy, nie wynoszą nic z zakładu na zewnątrz.

Polecane rozwiązania

W związku z powyższym, należy postarać się o takie systemy alarmowe, które pozwolą na obserwację firmy i z zewnątrz, jak i od wewnątrz. I nie wystarczą tu sami pracownicy ochrony, zatrudnieni w przedsiębiorstwie.
Trzeba stworzyć odpowiedni system, który będzie po pierwsze skutecznie odstraszał nieproszonych gości, a po drugie, pozwoli na szybkie wykrycie sprawców, gdyby doszło do jakiejś niepożądanej sytuacji. I chyba do takich systemów alarmowych, najbardziej nadaje się telewizja przemysłowa.

monitoring-w-pracyDzięki niej, możemy na bieżąco monitorować cały zakład, za pomocą wielu kamer zamontowanych na całym terenie, a obrazy na monitorach w „centrum dowodzenia”. Jak łatwo się domyśleć, obrazy zbierane przez kamery, są nagrywane i w każdej chwili, możemy je odtworzyć. Pozwoli to na szybkie wykrycie niechcianych „gości”, którzy włamali się na nasz teren.

„Efekt uboczny”

Różnego rodzaju elektroniczne systemy zabezpieczeń jak telewizja przemysłowa czy systemy kontroli dostępu mają jeszcze inne dobre działanie. Odstraszają one ewentualnych złodziei, którzy zdając sobie sprawę, że ich czyny zostaną zarejestrowane, zazwyczaj rezygnują ze swoich niecnych planów. Dotyczy to zwłaszcza pracowników firmy, którzy mogliby wynieść coś do swojego domu. Tego typu systemy alarmowe, pozwalają również wykryć różnego rodzaju wypadki, które mogą się zdarzyć na terenie zakładu. Wezwana szybciej pomoc, może niejednokrotnie uratować życie pracownikowi, który uległ takiemu wypadkowi. Jest to ważne szczególnie tam, pracuje tylko jednak osoba i która po jakiemuś zdarzeniu, samodzielnie nie mogłaby wezwać pomocy.

Więcej o polecanych rozwiązań znajdziesz na stronie łódzkiej firmy ASD w dziale Systemy kontroli dostępu.

Leave A Response