Żółte i pomarańczowe ściany- Hit, czy chwilowa moda?

Posted on Mar 6 2019 - 10:13am by Wiktor Dudek

kolor pomarańczowy we wnętrzach

Obecnie w nurtach architektury wnętrz nie sposób nie dostrzec zawirowania wzorów, kolorów oraz coraz chętniej stosowanego stylu eklektycznego, czyli stylu będącego mieszanką różnych stylów. Do niecodziennych, jednak niezwykle modnych połączeń zalicza się ostatnio połączenie żółci i pomarańczy. Te dwa jaskrawe kolory dają niezwykły efekt. Czy warto stawiać na tak jaskrawe rozwiązania w swoim wnętrzu?

Ponadczasowy hit czy chwilowa moda?

Niestety trendy mają to do siebie, że bardzo szybko odchodzą w zapomnienie. Jeszcze do niedawna królowały szarości, biel i styl skandynawski. Obecnie zauważyć można także modę na styl boho, jednak wszelkie zapowiedzi ze świata designu i architektury mówią o tym, iż niedługo światem wnętrzarstwa zawładną jaskrawe kolory i niecodzienne połączenia, takie jak żółty i pomarańczowy, czy mieszanki tych kolorów z innymi jaskrawymi odcieniami, jak fuksja, czy granat. Czy będzie to chwilowa moda? Tak naprawdę trudno stwierdzić. Są to niecodzienne kolory, które po pewnym czasie mogą się znudzić. Dodatkowo trudno dopasować do nich dodatki. Należy jednak wspomnieć, że z pewnością takie rozwiązania przykuwają uwagę osób odwiedzających i świadczą o tym, iż właściciel podąża za nowościami i trendami.

Komu przypadnie do gustu takie połączenie kolorów?

Takie połączenie z pewnością przypadnie go gustu osobom otwartym i twórczym. Osoby pasjonujące się sztuką doskonale uruchomią wyobraźnię w takim miejscu. Żywe kolory nie spiszą się natomiast wśród osób ceniących ciszę, spokój oraz harmonię. Introwertycy w takim pomieszczeniu nie wytrzymają zbyt długo, dlatego dla osób cichych i spokojnych, pragnących wprowadzić nieco szaleństwa w swoim wnętrzu zaleca się stosowanie dodatków w takich kolorach. Pomarańczowy i żółty wpływają energetyzująco, dlatego taki duet spisze się także u osób, którym brakuje siły do działania oraz motywacji. Taki energetyczny zastrzyk, zwłaszcza w miejscu pracy to doskonały pomysł na rozbudzenie rozleniwionego umysłu. Podsumowując, żółty i pomarańczowy bez wątpienia staną się hitem nadchodzących trendów w kategorii aranżacji wnętrz. Jest to jednak połączenie, które nie przypadnie go gustu wszystkim, czyli osobom spokojnym i cichym. Taki zastrzyk energii to świetne rozwiązanie w miejscu pracy bez względu na to, czy jest to gabinet domowy, czy też gabinet znajdujący się w wieżowcu. Pobudzenie zmysłów do pracy jest bardzo ważne, a jak wiadomo, kolor ścian ma przemożny wpływ na funkcjonowanie procesów poznawczych, takich jak uwaga, pamięć, czy funkcje wykonawcze. Więcej informacji znajdziecie pod adresem: https://www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/zolte-i-pomaranczowe-sciany-energetyczne-zestawienia-kolorow

Leave A Response