6 pomysłów na brąz we wnętrzach

Posted on Sty 20 2017 - 3:51pm by Wiktor Dudek

Brązowy to kolor ciepły, kojarzący się z naturą. To kolor ziemi, drewna, drzew – wprowadza atmosferę spokoju, harmonii i równowagi. Ludzie, których ulubioną barwą jest brąz są uczciwi, pomocni, praktyczni i sumienni. Brąz we wnętrzach jest barwą bardzo uniwersalną, dla niektórych wręcz nudną i banalną. My jednak postaramy się dowieść, że brąz może być zaskakujący i oryginalny.

  1. Czekoladowe brązy w sypialni wraz ze stylowymi dodatkami nadadzą buduarowego klimatu.Warto postawić na miękkie, futrzaste narzuty i poduszki oraz nastrojowe oświetlenie. Lustra na ścianach wzbogacą przestrzeń oraz optycznie ją powiększą.
  2. Powrót ciemnych brązów do kuchni. Odcienie czekolady i kawy np. meble wenge doskonale łączą się z bielą, szarością oraz kremem. Dobrym pomysłem jest również zestawienie ich z morelą, pudrowym różem i ciemnym beżem. Od paru sezonów popularnym trendem jest wykańczanie jednej ściany ciemnobrązowym kamieniem.
  3. Kolory ziemi doskonale sprawdzą się też w nowoczesnych aranżacjach. Odcienie beżu, delikatnych brązów i szarości można uzupełnić białymi lakierowanymi frontami mebli, drewnianymi elementami oraz szarymi gęstymi zasłonami.
  4. Brąz idealnie podkreśla fakturę.Dlatego warto zdecydować się na brązowe meble, kiedy chcemy wydobyć oryginalność aranżacji np. ściany z kamienia. Pięknie prezentuje się również ze złotem oraz anodowaną stalą nierdzewną.
  5. Brąz wygląda dobrze w eko wnętrzach. Kształty i faktury drewnianych i ratanowych mebli zostaną wydobyte przez brązowe tło ścian. Całość można dopełnić zielonymi dodatkami. Brąz i beż również odnajdą się w romantycznych prowansalskich aranżacjach. Białe meble i stylizowane dodatki można połączyć z brązowymi fotelami i kanapami.
  6. Brąz można zastosować w nowoczesnych wnętrzach glamour. Czerń, ciemny fiolet, brąz oraz biel dobrze prezentują się w kontraście do jasnej podłogi. Ogromną rolę będzie odgrywać tu, budujące nastrój, oświetlenie.

Uniwersalność brązu oraz mnogość jego odcieni sprawiają, że doskonale prezentuje się w różnych stylach, stanowiąc ich uzupełnienie.

Więcej wskazówek, jak łączyć i stosować brąz, można znaleźć na stronie Magnat Farby, pod adresem: www.magnatfarby.pl/ekspert-radzi/braz-na-scianie-najciekawsze-inspiracje.

Leave A Response