Czy posadzka żywiczna to dobre rozwiązanie?

Posted on Lut 21 2015 - 6:49pm by Piotr Sychniak

Wiele osób, planując remont, poszukuje nowatorskich metod, aby ich dom okazał się miejscem przytulnym oraz komfortowym, nie tylko dla nich samych, ale również da nadchodzących gości. bardzo istotne jest, aby każdy zaplanowany ruch miał swoje uzasadnienie. Wybór konkretnych rozwiązań powinien być poprzedzony namysłem – szczególnie w przypadku produktów, które mają nam służyć przez wiele lat. Jednym z takich produktów jest niewątpliwie posadzka. Musi być ona odpowiednio dobrana, nie tylko ze względu na przeznaczenie danego pomieszczenia, ale również na to, na co będzie ona narażona.

Posadzka w kuchni oraz łazience czy przedpokoju

Posadzki żywiczne w łazience murza być odporne na działanie wilgoci – częste kąpiele oraz działanie wody sprawia, iż w takich pomieszczeniach wilgoć stanowi poważny problem. Jej nadmiar odkłada się na ścianach. nieodpowiednio dobrane kafelki oraz posadzki sprawiają, iż wilgoć ta przedostaje się pod kafle i wpływa na strukturę ścian. Posadzka łazienkowa powinna być odpowiednio zabezpieczona przed działaniem wody – na to wpływają również odpowiednio dobrane fugi. Posadzka kuchenna powinna być przede wszystkim odporna na działanie zmiennych temperatur – w przypadku częstego gotowania wiele gorących płynów może pryskać właśnie na posadzkę.

Dobór nieodpowiedniego materiału sprawi, iż stanie się ona nieestetyczna i ciężko będzie utrzymać ją w odpowiedniej czystości. W przypadku posadzek w przedpokoju najważniejsze jest ich odporność na zabrudzenia. podczas częstego przyjmowania gości posadzka ta będzie zbierała błoto, kurz oraz zanieczyszczenia pochodzące z zewnątrz. Aby ją doczyścić niezbędna jest jej w miarę gładka powierzchnia oraz odrobina odpowiedniego detergentu

Posadzki żywiczne wg oferty Pulako to jedno z ciekawszych rozwiązań stosowanych w domach czy restauracjach. Tego rodzaju posadzki wykorzystywane są głównie tam, gdzie niezbędna jest wysoka trwałość oraz jakość posadzki. Posadzki tego typu przez długi okres czasu utrzymują swój naturalny wygląd, jak również możliwe jest ich szybkie czyszczenie. To wpływa na ich częste wyzieranie właśnie przez właścicieli miejsc publicznych.

Leave A Response