Dojazd do pracy przestaje być problemem

Posted on Paź 8 2015 - 7:26pm by Igor Nowakowski

Nowe osiedla podmiejskie obecnie nie powstają w oderwaniu od centrów większych miast. Wręcz przeciwnie, rozwijają się jak satelity wielkich śródmieść, które skupiają biurowce, miejsca użyteczności publicznej, zakłady produkcyjne i generalnie miejsca pracy. Zaczynamy podobnie funkcjonować jak większość wysoko rozwiniętych państw Unii. Organizacja życia codziennego zaczyna być bardzo podobna, chociaż może standard życie niejest taki sam. Centrum miasta to praca – miejsce do życia z rodziną to nowe mieszkania na sprzedaż, czyli osiedla podmiejskie.

Oazy zieleni, ciszy i spokoju to  miejsca wypoczynku w nowoczesnych obiektach mieszkalnych

W osiedlach podmiejskich powstają zarówno domki jednorodzinne, jak i wielorodzinne bloki lub kamienice. Nie są jednak wysokimi blokami, wieżowce i szklane domy pozostają w centrum miast. Wychodząc z miasta zaczynamy budować coraz niższe budynki. To nowy oddech dla wszystkich pracujących w większych aglomeracjach miejskich. Nowe osiedla i mieszkania w dzielnicy Łódź-Śródmieście projektowane są z potrzebną, prawie gotową infrastrukturą. Architekci uwzględniają typowe potrzeby przyszłych mieszkańców, a więc na osiedlach pojawiają się od razu sklepy, przedszkola, place zabaw  oraz pętle autobusowe. Przed nowymi blokami znajdują się miejsca postojowe i wygodne chodniki.

dom-z-oryginalnym-dachem

Do każdego  budynku jest swobodne dojście chodnikiem z pełnym oświetleniem. Wybierając nowe mieszkania na sprzedaż można z przyjemnością myśleć o urządzaniu się w reprezentacyjnych pomieszczeniach. Nie jest bowiem już problemem odległość od miejsca pracy. Dogodne połączenia komunikacyjne wykluczają też konieczność posiadania, czy też codziennego korzystania z samochodu. Warto dodać, że obecnie nowe mieszkania na sprzedaż  są przewidywane z miejscami postojowymi, bądź z niezbędnymi garażami podziemnymi. Konieczność ich dokupienia, co prawda, wiąże się z dodatkowymi kosztami, niemniej dla posiadaczy samochodów bezpieczne przechowywanie samochodu ma dosyć istotne znaczenie. Niektóre miejsca garażowe posiadają schowki i dodatkowe komórki. To zaleta nowoczesnych rozwiązań.

Leave A Response