Dom inny niż wszystkie

Posted on Lut 17 2014 - 7:04pm by Alan Sikora

Niemal wszystkie z katalogów i gazet o tematyce projektowania wnętrz przedstawiają podobne pomysły. Odnosi się wrażenie że chyba już nic innego nie da się wymyślić i wkoło powiela się te same pomysły i kompozycje. Jedyne czym możemy się wyróżnić to dobór dodatków jednak i to do końca nie jest w stanie wszystkich usatysfakcjonować. Wszystko jest do siebie podobne i tylko niewielkie elementy sprawiają że pewne rzeczy się od siebie różnią. Kilkanaście kolorów, kilka uchwytów w meblach. Gdzie jest jakaś różnorodność, trudno dostać coś innego a jeśli już to nie jest to takie łatwe.

Czym jest styl francuski?

Styl francuski, znany nam głownie z filmów. Kojarzony z małymi wioseczkami lub też rezydencjami pisarzy czy słynnych pianistów, a często także z zamkami. Próbując zaprojektować jakoś inaczej swoje mieszkanie staramy zrobić to najlepiej, jak tylko potrafimy i tak, aby zadowoliło nasze gusta i upodobania. Chcemy poczuć się jak u siebie, jak w swojej twierdzy. Tymczasem nie jest to takie proste. Chcąc znaleźć meble w styl francuski, nie ma co rozglądać się wśród najpopularniejszych producentów mebli. Pozostają antykwariaty i firmy produkujące meble na zamówienie. Na szczęście z doborem kolorów nie ma żadnego problemu. Ogranicza nas w tym przypadku jedynie wyobraźnia, więc można powiedzieć, że w tym przypadku producenci spisują się na medal. Jeśli chodzi o kamienne podłogi to materiały nie są żadnym problemem, minusem jest niestety ich koszt. W zasadzie to można próbować stworzyć u siebie na wsi mieszkanie w styl francuski, jednak lepiej przenieść tylko kilkanaście elementów które w najlepszy sposób charakteryzują ten styl.

Charakterystyczny styl

Zastosujmy więc jak najwięcej materiałów naturalnych, oraz ciekawe i żywe kolory. Nawet tych kilka elementów przyczyni się do ożywienia i uatrakcyjnienia nowoczesnego wnętrza dzięki czemu zerwiemy z monotonia i nuda oferowaną przez większość producentów. O charakterze naszych domów i mieszkań powinniśmy decydować sami, więc nie powinniśmy słuchać krytyki czy też zbyt wielkich zachwytów nad wnętrzem naszego domu, ponieważ to Nam powinno się podobać a nie komuś kto nie będzie w nim nigdy mieszkał.

Leave A Response