Inteligentne domy coraz popularniejsze

Posted on Sty 8 2014 - 1:23pm by Alan Sikora

Dom sterujący poziomem ogrzewania, dbający jednocześnie o bezpieczeństwo domowników za pomocą zintegrowanego systemu bezpieczeństwa, w dodatku odtwarzający muzykę o danym poziomie głośności? Wydaje się jakby rodem wyjęty z filmów science fiction, a jednak – to możliwe!

Jeszcze niedawno totalnym hitem były bramy na pilota, automatycznie otwierające się przed wjazdem właściciela na posesję. Technologia zrobiła poważne postępy w tej dziedzinie. Obecnie do zaprogramowania jest możliwe prawie wszystko, za sprawą tzw. automatyki domowej – dziedziny zajmującej się budowaniem inteligentnych domów.

Jak działa inteligentny dom? Wszystko zależy od rodzaju rozwiązań, na które zdecyduje się jego użytkownik. Możliwa jest instalacja autonomicznych układów zarządzających i integrujących poszczególne urządzenia. W tym przypadku konieczne jest rozbicie ściany w celu instalacji takiego systemu, a szczególnie wskazane jest to przed wykańczaniem pomieszczeń. Jeżeli jednak zdecydujemy się na inteligentny dom posiadając już wykończone pomieszczenia, takie rozwiązania są również dostępne – wystarczy, że wykwalifikowana firma „podepnie” system zarządzania urządzeniami do układów elektrycznych.

Integrowanie poszczególnych części domów, oferowane przez obecne firmy zajmujące się budową inteligentnych domów, są nowością na polskim rynku budowlanym. Dla większości ludzi to wciąż rozwiązania rodem z filmów science-fiction, jednak coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązania. Warto wspomnieć, że oprócz zautomatyzowanych możliwości programowania domów, zastosowanie takich układów może również generować oszczędności, co znacznie zachęca klientów do korzystania z usług takich firm, ułatwiając sobie jednocześnie życie.

Leave A Response