Jak pielęgnować zlewozmywak granitowy? Sprawdzone sposoby

Posted on Paź 19 2017 - 1:12pm by Piotr Sychniak

Zlewozmywaki wykonane z granitu są nie tylko trwałe, ale również bardzo nowoczesne i stylowe. Zlewozmywaki tego rodzaju w osiemdziesięciu procentach zostały wykonanie z granitu oraz żywicy akrylowej. Ten związek sprawił, że trwałość tych zlewozmywaków jest określana na kilkadziesiąt lat. Zlewozmywaki granitowe mają jednolity wygląd i nieporowatą powierzchnię. Jest to ich wielka zaleta, która przemawia za wyborem takiego modelu, jeśli cenicie sobie czystość i łatwość utrzymania higieny, świeżego i schludnego wyglądu..

Jak konserwować zlewozmywaki

Wszystkie zlewozmywaki granitowe wymagają codziennej konserwacji. Jeśli będziemy ją wykonywać z pełnym zaangażowaniem, zlewozmywak granitowy odwdzięczy nam się wspaniałym wyglądem przez wiele lat. Zlewozmywaki z granitu różnych firm, mogą mieć teksturowaną powierzchnię, która powinna być czyszczona detergentem i przy użyciu miękkiej szczoteczki. Ruchy czyszczące powinny być kołowe, tak aby nie porysować delikatnej powierzchni. Po wyszorowaniu zlewozmywaka, konieczne jest jego dokładne spłukanie. Ważne jest, aby po płukani starannie wysuszyć powierzchnię zlewozmywaka. Ma to zapobiec powstawaniu osadów z twardej wody. Producenci ostrzegają przed użyciem proszków ściernych i specjalnych gąbek do mycia zlewozmywaków. Mogą one porysować ich powierzchnię, co uczyni granit podatnymi na plamy.

Ponadto, nie należy wykorzystywać mocny i żrących substancji czyszczących, takich jak amoniak i soda kaustyczna. Należy również unikać stosowania chemikaliów czyszczących, wlewanych do rur spustowych.

Trudne plamy na zlewozmywaków

Usuwanie trudnych plam i rdzy ze zlewozmywaka granitowego jest nie lada wyzwaniem. Wodorozcieńczalne minerały, które mogą gromadzić się ze zbiegiem czasu na granitowej powierzchni, mogą zostać usunięte przez regularne czyszczenie. Na plamy z rdzy najlepiej działa kwas szczawiowy. Zawsze należy pamiętać, o tym że granitowy zlewozmywak należy starannie spłukać po oczyszczeniu. Dzięki temu jesteśmy w stanie uniknąć nieestetycznych zacieków, w których mogą się rozwijać bakterie.

Jednak przed podjęciem prób konserwacji zalecamy zapoznać się z poradami producentów, które zazwyczaj umieszczone są na stronie internetowej (przykładem może być instrukcja Deante – jak czyścić zlewozmywak granitowy).

Leave A Response