Oświetlenie do kuchni i jadalni

Posted on Sty 17 2014 - 12:00am by Alan Sikora

Kuchnia to pomieszczenie o wielu funkcjach. Oprócz przygotowania i podawania posiłków jest miejscem spotkań rodzinnych. Inny rodzaj lamp sprawdzi się w jadalni, która jest również dostępna dla gości. To pokój reprezentacyjny. Dobry wystrój, w którym goście czują się komfortowo będzie sprzyjać odwiedzinom. Dlatego potrzebne jest różnorodne oświetlenie.

Przede wszystkim – lampy sufitowe

Podstawą są lampy sufitowe. Oprócz tego sprawdzają się listwy LED mocowane przy górnych półkach. Są bardzo dyskretne. Te listwy kupuję się na wymiar, ponieważ można je rozciąć do wybranej długości. Ich funkcją jest oświetlanie blatów. Niezawodne podczas krojenia, szykowania składników. Wciąż popularne są halogeny. Zainstalowane nad stołem stworzą ciekawy duet z lampami sufitowymi. Nie sprawdzą się natomiast lampy stojące, które zajmą dużo miejsca i będą przeszkadzać podczas krzątania się po kuchni. Można stwierdzić, że w każdej kuchni nie powinno zabraknąć górnego oświetlenia.

A w jadalni…

Stół zwraca uwagę. To najważniejszy mebel w tym pokoju, miejsce rodzinnych posiłków, odrabiania lekcji, rysowania z dziećmi, czy grania w gry planszowe. Dlatego najważniejsze są lampy dające mocne, ale przyjazne światło. Najlepiej sprawdzą się lampy sufitowe ze sklepu internetowego – kilka&nbsp

Leave A Response