Remont nowego domu krok po kroku

Posted on Mar 16 2015 - 1:53pm by Piotr Sychniak

Zakup nowego domu lub koniec budowy jest czymś na co czeka się od początku planów o własnym mieszkaniu. Wtedy możemy zaczynać wykańczanie i dobieranie odpowiednich materiałów. Aby mieć wymarzone wnętrze nie możemy kupować domu wykończonego, ponieważ będziemy musieli zaakceptować to, co wcześniej zaprojektował poprzedni właściciel. Zajmując się wykończeniem osobiście, możemy pozwolić sobie na nieograniczone pomysły i przenoszenie ich na nasze mieszkanie. Dobór odpowiednich materiałów jest bardzo ważny. Muszą one być praktyczne a jednocześnie estetyczne. Na szczęście w tych czasach sklepy i hurtownie budowlane zaopatrzone są niemal we wszystko co możemy sobie wyobrazić. Potrzebny jest dobry projekt i możemy zabierać się za wykończenie.

Ściany i podłogi

Podłogi w domu są bardzo ważne, ponieważ muszą być wykonane z materiałów, które będą się nadawały do konkretnego pomieszczenia. Wiele ludzi decyduje się na łączenie różnych materiałów podłogowych w salonach, co jest naprawdę korzystnym rozwiązaniem pod warunkiem, że salon ten jest duży. W pokojach i sypialniach najlepiej sprawdzają się panele i drewno, dlatego decyduje się na to najwięcej osób. Łazienki i kuchnie to niemal zawsze płytki, jednak niektórzy decydują się na posadzki żywiczne.

Bardziej majętni ludzie często inwestują swoje pieniądze w podłogi kamienne, lecz to rozwiązanie najczęściej sprawdza się na schodach i w korytarzach. Posadzki epoksydowe idealnie sprawdzą się na tarasach i w garażach. Jej odporność pozwala na stosowanie w trudnych warunkach dlatego sprawdza się tam idealnie. Ściany zazwyczaj są tylko malowane, choć niektórzy dodają także panele. Bardzo korzystnie wygląda kamień na ścianie w salonach, na schodach i w korytarzach.

Meble

Ostatnim etapem wykańczania domu jest ustawianie mebli. To chyba najprzyjemniejsza praca ze względu na to, że po niej nasze mieszkanie jest już skończone. Należy pamiętać o tym, aby odpowiednio dbać o wszystkie powierzchnie i stosować preparaty do czyszczenia, które są przeznaczone do materiałów użytych w domu.

Leave A Response