Styl francuski przyjemną odmianą

Posted on Lut 25 2014 - 7:13pm by Alan Sikora

Są wnętrza mieszkań które od razu podbijają nasze serca i zapadają nam w pamięć. Są wyjątkowe i posiadają w sobie niezwykła magię. Wyróżniają się czymś na tle innych choć często mamy problem z określeniem, co jest w nim takiego wyjątkowego. Jedni wolą proste nowoczesne wnętrza, inni wolą styl sprzed 30-40 lat a inni gustują w stylu sprzed kilkuset lat. Nigdy nie przepadałem za prostotą którą tak zawzięcie rozwijają producenci niemal wszystkich sprzętów. Nie chodzi tylko o samochody, domy, meble czy wszelakie urządzenia udogadniające nam życie. Brakuje w nich duszy, są zimne i jakby niedostępne.

Dlatego też jestem wielkim zwolennikiem stylu francuskiego?

Brakuje mi choćby niewielkich odniesień, kilku elementów przeniesionych z tego stylu do przytłaczającej nas zewsząd nowoczesności. Nie chodzi o to, że to co jest nam teraz oferowane jest do niczego. Wcale tak nie jest, brakuje jednak tego czegoś, co sprawiłoby że meble, wnętrza domów posiadałyby duszę. Brak im ciepła, delikatności. Może to dziwne, ale jedyne co może teraz ocieplić wnętrza wielu pomieszczeń to kolory farb, których mamy do dyspozycji nie zliczoną ilość. Brakuje przenoszenia naturalnych materiałów do tworzenia wielu mebli i części budynków. Wszystko zastępowane jest nowoczesnymi materiałami które nie są tym samym co choćby prawdziwe drewno.

Styl nie do podrobienia

Styl francuski zapewne spodoba się każdemu kto jest oczarowany pięknymi i efektownymi wnętrzami znanymi z wielu filmów historycznych. Przypadnie do gustu szczególnie tym, którzy lubią ciekawe kształty i cenią sobie ponad wszystko naturalne materiały. Choć znajdą się osoby którym nie do końca wszystko się spodoba, to nie mniej zawsze znajdzie się taki element który warto przenieść do wnętrza swojego domu lub mieszkania. Mogą być nimi oczywiście naturalne materiały, które nie dość że są przyjazne dla środowiska i biodegradowalne, co w świecie gdy tak wielką wagę przykłada się do kwestii ekologii ma ogromne znaczenie, to na dodatek są milsze w dotyku i przyjemniejsze dla oczu

Leave A Response