Sztuka dla komfortowego życia

Posted on Lut 2 2014 - 6:52pm by Alan Sikora

Trendy i moda wyznaczają kierunki w projektowaniu wnętrz. A dobrze zaprojektowane wnętrze to klucz do sukcesu każdego projektanta i zadowolenie klienta. Jak to wszystko osiągnąć? Pamiętajmy, że dobrze zaprojektowana przestrzeń wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na wydajność pracy. Warto więc przeanalizować nawet najdrobniejszy szczegół, zanim zaczniemy planować rozmieszczenie poszczególnych elementów w pomieszczeniach, w których mieszkamy.

Projektowanie wnętrz jest sztuką życia

Może to i banalne stwierdzenie, ale tak po prostu jest. W pomieszczeniach przecież spędzamy większość naszego życia, a dobrze ubrany salon, łazienka czy kuchnia będzie miodem na nasze troski. Takie doskonale urządzone mieszkanie ukoi skołatane nerwy, będzie ciepłym i przytulnym azylem, do którego zawsze z przyjemnością wrócimy nawet z najdalszej, najbardziej interesującej i najbardziej egzotycznej podróży po świecie. Jednak własna, ale piękna kanapa to jest to, co zawsze nas będzie cieszyło.

Skrojony na miarę

Najważniejszy jest więc na początku dobry projekt odpowiednio skrojony na miarę możliwości, potrzeb ale i gustów klienta. Pamiętajmy, że na urodę wnętrza domu wpływa nie tylko czytelny układ stref, ale psychika klienta. Jego ulubione materiały, styl i potrzeby poznamy w rozmowie, którą należy zawsze bezwzględnie przeprowadzić, a potem udać się na wizję lokalną pomieszczenia.Projektowanie wnętrz należy rozpocząć od rozgraniczenia strefy nocnej od dziennej. Gdy dzienna strefa jest oddzielona od nocnej, łatwiej ją zaaranżować tak, aby zachowała swój reprezentacyjny charakter. W nocnej części domu lub mieszkania każdy z domowników może zaspokoić swoje potrzeby estetyczne. To strefa intymna, bardzo osobista. A o piękno reprezentacyjnej części domu trzeba zadbać już w strefie wejścia. Tu jest największa rola projektanta wnętrz, który wykorzysta wszystkie cechy pomieszczenia, by stworzyć w nim niepowtarzalny klimat. Zawsze pamiętajmy, że chaos jest wrogiem harmonii. A harmonia to piękno.

Leave A Response