Zabaw się w dekoratora

Posted on Lut 13 2014 - 6:58pm by Alan Sikora

Nikt i nic nie chce być już takie samo jak dawniej. Każdy chce wyglądać inaczej od drugiej osoby. Stajemy się bardziej na pokaz, także nasze mieszkania się takie stają. Za wszelka cenę chcemy się wyróżnić a to co pomaga nam wyróżnić nasze domy i mieszkania spośród innych im podobnych to dekoracje wnętrz. Proste i niczym się specjalnie nie wyróżniające, ocieplające pomieszczenia, oraz bardzo zmyślne przyciągające wzrok często określające charakter nie tylko mieszkaniu ale i właścicielowi. Pęd człowieka do bycia najlepszym, najpiękniejszym i najbardziej wyjątkowym trafił także w nasze domy i mieszkania. Mają być nie tylko największe i robić ogromne wrażenie. Swoją wyjątkowością często mają onieśmielać i pokazywać z jaką osoba mamy do czynienia.

Co jest trendy?

Mało kogo interesują ascetyczne pomieszczenia z taką ilością rzeczy które są niezbędne to prawidłowego funkcjonowania. Dekoracje wnętrz są niczym ciekawostki z Naszego życia. Pokazują że dbamy o szczegóły, że interesują nas nawet błahe sprawy i nic nie pozostaje obojętne. Każdy element ma znaczenie, a wszystkie razem wzięte składają się na harmonijną całość. Tak jak właściciel mieszkania, składa się z wielu elementów które tworzą jego postać. Można nie doceniać wagi do dekoracji wnętrz, nie można jednak zaprzeczyć, że ma ona ogromny wpływ na to jak jesteśmy postrzegani. Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, że wchodzimy do mieszkania w którym jest brudno, śmierdząco i panuje kompletny nieład.

Co sobie wtedy myślimy o jego właścicielu?

Że jest niechlujnym brudasem lubiącym żyć w bałaganie. Jeśli przyjdziemy do mieszkania które jest zadbane, czyste a przy tym zrobione ze smakiem na myśl przychodzą Nam tylko pozytywne myśli. Warto więc poświęcić trochę czasu nie tylko na dbanie o swoje mieszkanie, ale także o prawidłowy dobór elementów które wpłyną nie tylko na nasze lepsze samopoczucie, ale także na korzystniejsze postrzeganie naszej osoby przez innych. To przecież dom i mieszkanie są najlepszym odbiciem Nas samych więc warto poświęcić mu więcej czasu.

Leave A Response