Zapewnij sobie wnętrza shabby chic

Posted on Sie 29 2015 - 2:49pm by Piotr Sychniak

Zazwyczaj, kiedy coś nam się podoba, coś odpowiada naszym gustom, chcemy sobie to zapewnić. Wiele osób spotykających się ze style shabby chic, zdecydowanie chciałoby zastosować go również w swoich domach. Jak najbardziej jest to możliwe i pomimo tego, że owe wnętrza wyglądają na kosztowne, to nie musimy obawiać się o zbyt duże koszty.

Styl shabby chic bowiem opiera się na używanych rzeczach, jakie miało okazję służyć wielu pokoleniom. Na takie właśnie wysłużone pomieszczenia musimy się starać aranżować nasze pokoje. Wbrew pozorom nie jest to drogie i naprawdę wiele elementów jesteśmy w stanie znaleźć w zapomnianych pudłach, na strychach czy w piwnicach.

Niesamowicie ważne jest zadbanie o meble, bo te obecnie dostępne w sklepach często nie są w stanie oddać pożądanego klimatu. Jak najbardziej warto byłoby się zdecydować na to, żeby szukać mebli używanych i w razie potrzeby odpowiednio je odnowić.

Rękodzieło

rękodzieło-shabby-chic

Wiadomo jednak, że zapewnienie samych mebli nie załatwi sprawy. Jak najbardziej powinniśmy postarać się między innymi o dodatki. Kiedy przyglądamy się stylowi shabby chic, nietrudno zauważyć, jak ogromną rolę odgrywają różnego rodzaju dodatki.

Dobrym pomysłem byłoby zdecydowanie się na zakupienie rękodzieła, czy też samodzielne podjęcie się odpowiednich zadań. Zdecydowanie dzięki temu uzyskamy naprawdę świetne dodatki, jakie poza odpowiednim wyglądem będą posiadały także duszę.

Używane elementy

Styl shabby chic naprawdę nie wymaga od nas dużych wydatków. Jeżeli tylko naprawdę zależy nam na tym, żeby pomieszczenia zostały zachowane w tym stylu, to warto byłoby zdecydować się na zapewnienie używanych elementów. Używane meble to nie tylko świetny pomysł, ale także spora oszczędność.

Poza nimi jak najbardziej możemy zdecydować się na różne haftowane i koronowe elementy, jakich naprawdę wiele możemy spotkać na aukcjach czy pchlich targach. Możemy być pewni, że wyszukiwanie tego rodzaju elementów sprawi nam ogromną frajdę, a dodatkowo będziemy mieć tę świadomość, że jesteśmy w posiadaniu rzeczy z duszą, z przeszłością.

Podobne artykuły:

Salon w stylu shabby chic. Krok po kroku

Leave A Response